נשיקות מרנג עם פטל

חיפשתי עוגיות-רושם. קלות יחסית להכנה, קלות בשומן ובקלוריות ובעיקר יפות. אז מצאתי: נשיקות, ועוד עם פרי בשביל המצפון. לא זוכרת מתי הפעם האחרונה היתה שהכנתי נשיקות, או סתם מרנג, אבל אין כמו הפעם הראשונה, בייחוד עם מדובר בנשיקות….

DSC_0141

אז קודם כל התוצאה חגיגה לעיניים. שנית, אין במרנג טיפת שומן. עם טיפת שומן המרנג לא יוצא מרנג, תסתכלו בהמשך. ושלישית החומרים…תשפטו בעצמכם. פחות מיזה למתכון ממש אי אפשר: 4 חלבונים, חצי סוכר (100גר), כוס פירות יער קפואים.

 DSC_0165 kopie

ועכשיו לשלבי ההכנה. שימו לב לחשוב ביותר בהכנת מרנג והסוד להצלחה: חשוב לעבוד עם כלים י ב ש י ם לחלוטין. ללא טיפת שומן או מים. בייחוד שומן. אז מנגבים היטב את קערת המיקסר ושאר החלקים שמשתמשים בהם. ועכשיו אפשר להתחיל הם הפרדת הכוחות. צהוב לחוד, לבן לחוד. מה לעשות עם הצהוב אני משאירה לכם. מחממים את התנור מראש ל110ºC.

DSC_0136

את החלבונים מתחילים להקציף, דקה או שתיים במהירות בינונית, ואח"כ במהירות גבוהה ובלי היסוסים,

עד שנוצר קצף מקסים. קצף יציב עם תלוליות…

DSC_0145DSC_0147DSC_0152DSC_0157

…קצף שמזמין את השידוך הקייצי המרהיב הזה הזה של פירות יער.

DSC_0161

מערבבים ממש קצת ובזהירות, ועוברים לשלב המרנין הבא: הנחת הנשיקות על התבנית המכוסה בנייר אפייה. עם שתי כפות או עם שקית זילוף לתוצאה מושלמת יותר מאלו שלי ;-).

DSC_0169

מכניסים לתנור המחומם מראש (110ºC) ומשאירים אותם שם להתייבש לשעתיים עד שעתיים וחצי.

DSC_0111

זהו, עכשיו מכבים את התנור.

אחרי שהנשיקות התייבשו לגמרי בתנור, אפשר ורצוי להוציא אותן רק כשהתנור הצטנן. ואז, המלצה שלי, כדאי להעביר את הנשיקות עם נייר האפייה (!) לפריזר (!!). שם הן יתקשו ויהיה קל להוציא אותן שלימות מהנייר.

לא צריך לשמור בקירור (במילא הן נגמרות מהר).

DSC_0120

קיץ נעים ובתאבון!

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים